سنسور هوشمند پرورش گیاه پَرُت Parrot Flower Power Smart Plant Sensor

سنسور هوشمند پرورش گیاه پَرُت Parrot Flower Power Smart Plant Sensor
سازنده : Parrot
کد محصول : Flower Power
  • قابلیت تشخیص نور، دما، رطوبت و نوع کود گیاه
  • سازگار با Bluetooth 4.0
  • ماندگاری باطری تا 6 ماه
  • سازگار با نرم افزار Parrot Flower Power
  • دارای اطلاعات بیش از 7000 نوع گیاه
  • سازگار با اندروید 4.3 و بالاتر، iOS 6 و بالاتر
امتیاز متوسط این محصول از مجموع 0 رای:
امتیاز شما به این محصول:
  • امکان تحویل رایگان در تهران و سرتاسر کشور ( بیشتر )
  • پرداخت نقدی / باکارت بانکی در محل تحویل کالا در تهران
  • 15 روز گارانتی تعویض آرمانی آرمانیکا ( بیشتر )
  • امکان تحویل سفارش در همان روز خرید ( بیشتر )
وضعیت : [ ناموجود ]
قیمت :
0 ریال
تعداد

توضیحات محصول

امروزه با وجود زندگی در آپارتمان ها داشتن یک گلدان یا گلخانه کوچک می تواند فضای خانه را شاداب تر کند. اما گاهی پیش می آید که بدون آنکه دلیلش معلوم باشد گیاه پژمرده و مریض می شود. در این مواقع یا آنقدر دیر شده است که گیاه کاملا از بین می رود یا آنکه با انجام هر روشی گیاه خوب نمی شود. برای پیش گیری از این اتفاقات می توان از سنسورهای هوشمند پرورش گیاهان استفاده کرد تا همیشه از مناسب بودن نور، دما، آب و کود گیاه مطمئن بود و در صورت مناسب نبودن هر یک از این موارد سنسور آن را تشخیص دهد و هشدار بدهد.

Parrot Flower Power یک سنسور پرورش گیاه است که توانایی تشخیص نور، دما، آب و کود مناسب بیش از 7000 نوع گیاه را دارد. با قرار دادن این سنسور کنار گیاه در خاک گلدان یا خاک باغچه و انتخاب گیاه از کتابخانه گیاه های نرم افزار Parrot Flower Power می توان از بروز مشکلات برای گیاه جلوگیری کرد و احتیاجات گیاه را مانیتور کرد. این سنسور میزان رطوبت خاک، نور خورشید، دما و کود را تشخیص می دهد و هنگامی که یکی از این موارد مناسب گیاه نباشد یک هشدار به تلفن هوشمند ارسال می کند تا به گیاه آب داده شود یا مکان گلدان را برای رسیدن نور بیشتر به گیاه تعویض شود و حتی اگر لازم باشد یک هشدار برای تعویض خاک گدان بر روی تلفن هوشمند ارسال می کند.

شروع کار با Flower Power

با قرار دادن باتری AAA در جای مخصوص چراغ روی سنسور شروع به چشمک زدن می کند که در این حالت تنها کافیست نرم افزار Parrot Flower Power را در تلفن هوشمند یا تبلت با سیستم عامل اندروید 4.3 و بالاتر و iOS 7.0 و بالاتر نصب کرد تا با روشن کردن Bluetooth تلفن هوشمند بطور مستقیم به سنسور متصل شود. البته باید توجه داشت که با قرار دادن کامل این سنسور در خاک می بایست مدت زمان 24 ساعت به این سنسور زمان داد تا بتواند اطلاعات کافی از موقعیت گیاه را شناسایی کند تا به صورت زنده میزان آب، نور، دما و کود گیاه را نشان دهد و پیشنهادات مناسبی برای شاداب نگه داشتن گیاه در اختیار کاربران قرار دهد.

سنسوری مناسب برای فضای باز و فضای گلخانه ای

با وجود استاندارد IPx7 و IPx5 می توان این سنسور را هم در فضاهای باز و هم در خانه یا گلخانه بکار برد. البته در هنگام قرار دادن این سنسور در خاک و کنار گیاه می بایست به این نکته توجه کرد که دو تیغه مشکی سنسور کاملا در خاک قرار بگیرند و برگ ها یا شاخه های گیاه جلوی سنسور نباشد و مانعی برای نرسیدن نور خورشید وجود نداشته باشد تا سنسورهای Flower Power بدرستی اطلاعات را دریافت کنند.

مدیریت آسان پرورش گیاه

بعد از نصب اولیه این سنسور و گذشت 24 ساعت، نرم افزار Parrot Flower Power در صورت مناسب نبودن آب، نور، دما و کود گیاه، نرم افزار هشدار می دهد بطور مثال در صورت کم بودن نور خورشید پیشنهاد می هد تا جای گیاه یا گلدان جابه جا شود یا زمانی که آب آن کم است با یک هشدار می گوید آب گیاه کم است. این نرم افزار جزئیات میزان نور، رطوبت خاک، دما و کود را در طول روز ذخیره می کند و به صورت نمودار های روزانه، هفتگی یا ماهانه در اختیار کاربران می گذارد. حتی می توان یک لیست از کار هایی که می بایست انجام شود نوشت تا این نرم افزار در ساعت و روز تعیین شده آن را یادآوری کند بطور مثال می توان زمان آب دادن به گیاهان را در این لیست قرار داد تا با یادآوری این نرم افزار به موقع به گیاهان آب داده شود.

بانک اطلاعاتی کامل

در کتابخانه نرم افزار این سنسور اطلاعات مقدار آب، نور، خاک و دما مورد نیاز بیش از 7000 نوع گیاه، شامل انواع گل، درخت و گیاهان رونده وجود دارد. با وجود این اطلاعات جامع حتی کسانی که اطلاعات اولیه ای راجع به گل و گیاه دارند می توانند یک پرورش دهنده گل و گیاه حرفه ای شوند.

سازگار با برنامه های شرطی

Flower Power پرت با IFTTT که یک وب سایت برای متصل کردن دستگاه های هوشمند به اینترنت است که بتوانند با یکدیگر کار کنند، سازگار است. برای Flower Power این ویژگی باعث می شود این سنسور را بطور مثال با چراغ های هوشمند هماهنگ کرد تا در صورت کافی نبودن نور در گلخانه با هشدار Flower Power، چراغ ها بطور خودکار روشن شوند. همچنین می توان با تعیین یک برنامه شرطی با IFTTT در صورت کمبود رطوبت خاک و نور یا کاهش و افزایش دما یک ایمیل ارسال شود.

ماندگاری باتری

با اینکه این سنسور از طریق بلوتوث به تلفن هوشمند متصل می شود که باعث می شود مصرف باتری تلفن هوشمند بالا برود اما با استفاده از بلوتوث کم انرژی سعی شده میزان مصرف را به حداقل برساند. این سنسور تنها با داشتن یک باتری AAA در حدود 6 ماه بدون نیاز به تعویض باتری کار خواهد کرد.

نظرات کاربران

10 02:31 1395/12/19

سلام میخاستم بدونم قبل از عید این محصول موجود میشه؟

مدیر محتوا 08:29 1395/12/21

کاربر گرامی متاسفانه پاسخ سوال شما منفی ست .

نظر خود را ثبت کنید ..