یوگای دست اس جی آی اسپورت SGISPORT Hands Yoga

یوگای دست اس جی آی اسپورت SGISPORT Hands Yoga
سازنده : SGISPORT
کد محصول : Hands Yoga
  • دارای 5 بند سیلیکونی
  • مناسب برای تقویت هر یک از انگشتان به صورت مجزا
امتیاز متوسط این محصول از مجموع 0 رای:
امتیاز شما به این محصول:
  • امکان تحویل رایگان در تهران و سرتاسر کشور ( بیشتر )
  • پرداخت نقدی / باکارت بانکی در محل تحویل کالا در تهران
  • 15 روز گارانتی تعویض آرمانی آرمانیکا ( بیشتر )
  • امکان تحویل سفارش در همان روز خرید ( بیشتر )
وضعیت : [ ناموجود ]
قیمت :
0 ریال
تعداد

توضیحات محصول

ماهیچه ها و مفاصل کف دست و انگشتان یکی از مهمترین ماهیچه ها و مفاصل در ساختار دست ها هستند. در صورتیکه این مفاصل و ماهیچه ها به طور دایم با ورزش تقویت نشوند، ممکن است در دراز مدت، به خصوص زمانی که مدت زیادی در یک موقعیت ثابت به کار خاصی نظیر تایپ یا نواختن سیم های یک ساز مشغول می شوند، دچار آسیب دیدگی و فرسایش شوند. لذا همواره متخصصین تربیت بدنی و ارتوپدها در پی طراحی ابزارهایی برای تقویب این ماهیچه ها بوده اند.

اگر به خاطر داشته باشید از سالهای گذشته تیوب های لاستیکی یا فنر های مخصوصی برای ورزش ماهیچه های کف دست و انگشتان طراحی شده بود.

یوگای دست ابزاری فوق العاده برای توانبخشی ماهیچه های کف دست و انگشت ها است. توسط بندهای سیلیکونی طراحی شده در یوگای دست ماهیچه های انگشت و کف دست تقویت می شوند ولی می توان به تقویت هر یک از انگشتان و ماهیچه های مربوطه به صورت جداگانه پرداخت. این نکته دقیقا نقطه تمایز یوگای دست با تیوب یا فنرهای قدیمی ست. همانطور که در عکس زیر مشخص است یوگای دست برای هر یک از انگشت ها و ماهیچه های کف دست دارای اتصال کشی جداگانه است و لذا استفاده کننده با دقت می تواند هر یک از ماهیچه ها و مفاصل را به طور جداگانه درگیر حرکات ورزشی کند. این دقت و تمرکز روی هر یک از ماهیچه ها دلیل نامگذاری این محصول نیز محسوب می شود.

این وسیله بهترین انتخاب برای افرادی نظیر تنیسورها، اسکواش بازها، پیانیست ها، نوازندگان سازهای سیمی نظیر سه تار و گیتار، تایپیست ها، مهندسین نرم افزار و ... است. این افراد ساعت های زیادی در یک موقعیت ثابت از انگشتان و دست خود استفاده می کنند. همچنین دست این افراد علاوه بر اینکه عضوی از بدنشان است و سلامتی اعضای بدن برای هر انسانی با ارزش ترین ثروت است، به نوعی ابزار کار هم محسوب می شود. به عنوان مثال یک نوازنده متبحر و سرشناس گیتار، سه تار یا پیانو را در نظر بگیرید، در صورتیکه چنین نوازنده ای دردی مزمن در دستانش احساس کند و نتواند بنوازد چه اتفاقی خواهد افتاد.

یوگای دست یک وسیله ضروری برای کسانی است که از دست های خود زیاد استفاده می کنند. استفاده بیش از حد از دست ها و انگشتان باعث سندروم تونل کارپ ( نشانگان مجرای مچ دستی ) یا کانال مچ دست که شامل درد در ناحیه کف و مچ دست می باشد، می شود. افراد زیادی از این درد در زندگی روزمره رنج می برند و عموما در سنین بالا ناچار به عمل جراحی و مداوای این سندروم از این طریق می شوند. Hands Youga به گونه ای طراحی شده است که با استفاده آن از وقوع این سندروم پیشگیری می شود و یا در صورت وقوع مانع پیشرفت آن می شود. این طراحی ارگونومیک بهترین محدوده حرکت ها را در هنگام باز و بسته کردن انگشتان ارائه می دهد.

با Hands Youga می توان به ورزش های کششی انگشتان دست پرداخت. در ادامه به چند حرکت اشاره می شود. در صورتی که در دست ها و انگشتان احساس خشکی و درد وجود داشته باشد، بهتر است قبل از استفاده از Hands Youga دستها را با آب گرم حدود 5 تا 10 دقیقه ماساژ دهید.

انجام تمرینات زیر بدون وجود ابزار یوگای دست نیز می تواند موثر باشد ولی توجه داشته باشید که انجام این حرکات با Hands Youga کمک بیشتری به پیشگیری یا بهبود سندروم تونل کارپ خواهد کرد.

مشت کردن دست

دست را مشت کرده به صورتی که انگشت شست روی بقیه انگشتان باشد. 30 تا 60 ثانیه در این حالت بماند سپس مشت را باز کرده و بکشید. این حرکت حداقل 4 بار انجام شود.

کشیدن سر پنجه ها

با کشیدن سر پنجه ها دامنه حرکت انگشتان دست بهبود می یابد. برای این حرکت اول دست را صاف نگه داشته و انگشتان دست را از قسمت بالا به سمت داخل خم کرده به طوری که سر انگشتان، قسمت پایین انگشت ها را لمس کند. با نگه داشتن انگشت ها در مدت 30 تا 60 ثانیه و سپس باز کردن آنها این حرکت کامل می شود. توصیه می شود این حرکت حداقل 4 بار برای هر دست انجام شود.

کشش شست

تقویت ماهیچه های شست کمک می کند که بلند کردن اشیاء سنگین راحت تر شود. برای این کار شست به صورت صاف کنار بقیه انگشت ها قرار می گیرد و به آرامی از آنها دور می شود. این حرکت 10 تا 15 مرتبه برای هر دست انجام شود.

خم کردن شست

این تمرین سبب افزایش دامنه حرکت شست می شود. اول شست را تا جایی که می توان از انگشت اشاره دور کرده سپس شست را طوری خم کرده که پایه انگشت کوچک را لمس کند و 30 تا 60 ثانیه در آنجا ثابت بماند. این کار حداقل 4 مرتبه برای هر شست انجام شود.

لمس انگشت شست با بقیه انگشت ها

با انجام این تمرین دامنه حرکات شست افزایش پیدا می کند، که به فعالیت هایی مانند برداشتن وسایل و نوشتن کمک خواهد کرد. مچ دست را صاف نگه داشته و به ترتیب نوک انگشت شست را به نوک تک تک انگشتان رسانیده می شود به طوری که با هر یک از انگشتان حرف انگلیسی O ساخته شود، 30 تا 60 ثانیه نگه داشته و برای هر دست 4 بار تکرار شود.
 

جمع بندی

دستگاه یوگای دست از دچار شدن به بیماری ها و دردهایی که به علت عدم فعالیت یا فعالیت زیاد در یک پوزیشن ممکن است به وجود آید، جلوگیری می کند. انجام حرکات کششی دست با این دستگاه زمان محدودی نیاز دارد، لذا بهتر است که روزانه این حرکات را انجام دهید و مراقب سلامتی دستان خود باشید . همانطور که پیش از این نیز ذکر شد، انجام این تمرینات حتی بدون استفاده از ابزار یوگای دست نیز می تواند بسیار موثر باشد ولی Hands Youga کمک بیشتری به پیشگیری یا بهبود سندروم تونل کارپ خواهد کرد.

نظرات کاربران

عذرا 06:47 1394/01/24

بسيار عاليه.مخص.صا ماها كه تايپ ميكنيم.حسابدارها واقعا احتياج دارن

نظر خود را ثبت کنید ..